Om oss

Fremtiden er elektrisk. Det er derfor viktig at vi stiller strenge krav til påliteligheten til strømnettet vårt. På det norske distribbusjonsnettet for strøm, og i verden generelt, benyttes det i dag et stort antall trestolper. Disse stolpene er impregnert utvendig, men vil med tiden råtne innenfra. Norske nettselskap har i dag store utfordringer med å kartlegge omfanget av råte på strømnettet sitt, noe som ofte leder til at stolper byttes ut for tidlig – eller i verste fall for sent. Bransjen mangler i dag verktøy og tjenester som gir presise og objektive evalueringer av råteomfanget i strømnettet, og dette medfører i dag betydelige kostnader og usikkerhet for norske nettselskap, redusert pålitelighet for leveranse av strøm og økt risiko for personell som opererer i og rundt strømnettet vårt. Dette ønsker vi i Birdsview å gjøre noe med.

Vårt talentfulle team jobber hardt for å utvikle en verdensledende tjeneste for deteksjon og analyse av råte i trematerialer. Ved hjelp av radarteknologi, samt analytiske og maskinlæringsbaserte algoritmer, drar vi nytte av store teknologiske fremskritt for å skape en tjeneste som er rask, enkelt og svært presis.

Teamet

Olav

Olav Skogen

Daglig leder
olav@birdsview.no
+47 938 29 027

Simen

Simen Husøy

Teknisk leder
simen@birdsview.no
+47 950 05 288

Dnio

Dinosshan Thiagarajah

DSP-ingeniør
dinosshan@birdsview.no
+47 938 74 866

Besse

Johan Besse Stamnes

Beregningsforsker
besse@birdsview.no
+47 951 67 116

Sondre

Sondre Nærland

Forretningsutvikler
sondre@birdsview.no
+47 994 34 495

Olve

Olve Steen

Designer
olve@birdsview.no
+47 412 95 344

endre

Endre Dåvøy

Hardware-ingeniør
endre@birdsview.no
+47 988 58 823

ingrid

Ingrid Asklund Larssen

Frontend-utvikler
ingrid@birdsview.no
+47 980 77 166

Odd-Eirik

Odd Eirik Igland

Backend-utvikler
oddeirik@birdsview.no
+47 970 06 496

Olav

Olav Skogen

Daglig leder
olav@birdsview.no
+47 938 29 027

Simen

Simen Husøy

Teknisk leder
simen@birdsview.no
+47 950 05 288

Besse

Johan Besse Stamnes

Beregningsforsker
besse@birdsview.no
+47 951 67 116

Dnio

Dinosshan Thiagarajah

DSP-ingeniør
dinosshan@birdsview.no
+47 938 74 866

Sondre

Sondre Nærland

Forretningsutvikler
sondre@birdsview.no
+47 994 34 495

Olve

Olve Steen

Designer
olve@birdsview.no
+47 412 95 344

endre

Endre Dåvøy

Hardware-ingeniør
endre@birdsview.no
+47 988 58 823

ingrid

Ingrid Asklund Larssen

Frontend-utvikler
ingrid@birdsview.no
+47 98077166

Odd-Eirik

Odd Eirik Igland

Backend-utvikler
oddeirik@birdsview.no
+47 97006496

Styret

Gunnar-Hvammen

Gunnar Hvammen

Styreleder
Gründer og investor

Erik-Bakstad-bw

Erik Bakstad

Styremedlem
CTO & Co-Founder i Ardoq