Om oss

Fremtiden er elektrisk. Det er derfor viktig at vi stiller strenge krav til påliteligheten til strømnettet vårt. På det norske distribbusjonsnettet for strøm, og i verden generelt, benyttes det i dag et stort antall trestolper. Disse stolpene er impregnert utvendig, men vil med tiden råtne innenfra. Norske nettselskap har i dag store utfordringer med å kartlegge omfanget av råte på strømnettet sitt, noe som ofte leder til at stolper byttes ut for tidlig – eller i verste fall for sent. Bransjen mangler i dag verktøy og tjenester som gir presise og objektive evalueringer av råteomfanget i strømnettet, og dette medfører i dag betydelige kostnader og usikkerhet for norske nettselskap, redusert pålitelighet for leveranse av strøm og økt risiko for personell som opererer i og rundt strømnettet vårt. Dette ønsker vi i Birdsview å gjøre noe med.

Vårt talentfulle team jobber hardt for å utvikle en verdensledende tjeneste for deteksjon og analyse av råte i trematerialer. Ved hjelp av radarteknologi, samt analytiske og maskinlæringsbaserte algoritmer, drar vi nytte av store teknologiske fremskritt for å skape en tjeneste som er rask, enkelt og svært presis.

Teamet

Olav.png

Olav Skogen

Daglig leder
olav@birdsview.no
+47 938 29 027

Simen.png

Simen Husøy

Teknisk leder
simen@birdsview.no
+47 950 05 288

Dino.png

Dinosshan Thiagarajah

DSP-ingeniør
dinosshan@birdsview.no
+47 938 74 866

Besse.png

Johan Besse Stamnes

Beregningsforsker
besse@birdsview.no
+47 951 67 116

Sondre.png

Sondre Nærland

Forretningsutvikler
sondre@birdsview.no
+47 994 34 495

Olve.png

Olve Sigurd Steen

Designer
olve@birdsview.no
+47 412 95 344

Endre

Endre Dåvøy

Hardware-ingeniør
endre@birdsview.no
+47 988 58 823

Styret

gunnar_hvammen

Gunnar Hvammen

Styreleder
Gründer og investor

erik_bakstad

Erik Bakstad

Styremedlem
CTO & Co-Founder i Ardoq